Gorące

Idealny makijaż na gorące dni

Idealny makijaż na gorące dni

Upalne lato to spore wyzwanie dla kosmetyków, którymi na co dzień wykonujesz makijaż. Może się okazać, że ulubiony tusz do rzęs albo podkład przegrywają walkę w wysoką temperaturą i spływają, tworząc nieestetyczne smugi. Jak malować się latem, by wyglądać pięknie nawet w ekstremalnych warunkach?

Bazuj na pielęgnacji

Podstawa udanego i trwałego makijażu to odpowiednio nawilżona skóra twarzy. Latem najlepiej zmienić krem na lżejszy i mniej tłusty, by nie zatykać porów. Warto też regularnie wykonywać delikatny peeling drobnoziarnisty i nakładać odżywcze maseczki. Przed wklepaniem podkładu, przemyj twarz tonikiem – zapobiegnie to „świeceniu się” twarzy w ciągu dnia. Używaj także bazy utrwalającej, która przedłuży nieskazitelny wygląd – to idealne rozwiązanie zwłaszcza gdy wybierasz się na całonocną imprezę lub gdy wiesz, że nie będziesz miała czasu na poprawki makijażu w ciągu dnia.

Nieskazitelna twarz

Latem w makijażu dominuje jedna podstawowa zasada: im mniej, tym lepiej. Zbyt wiele warstw na twarzy nie tylko wygląda nieestetycznie, ale przede wszystkim nie ma szans utrzymać się na miejscu, gdy się pocisz. Zrezygnuj z kompletu korektor + podkład + puder, zastąp go jednym kosmetykiem, np. kremem BB lub podkładem 2w1 z pudrem. Cienka, pojedyncza warstwa kosmetyku nałożona na utrwalającą bazę dużo skuteczniej przetrwa nawet największe upały. Wybieraj podkłady mineralne, których naturalny skład lepiej rozumie się ze skórą – wnikają głębiej, przez co dłużej pozostają na miejscu.

Miej oko na upał

Nikogo nie trzeba przekonywać, że latem lepiej sięgać po kosmetyki wodoodporne – na upalne dni wybieraj tusz, któremu niestraszna woda i pot. Możesz przebierać w wodoodpornych eyelinerach, kredkach, a nawet cieniach. By maksymalnie przedłużyć trwałość makijażu oka, przed nałożeniem kosmetyków przypudruj lekko powieki i rzęsy. Puder będzie stanowił bazę pod kosmetyki i utrwali efekt końcowy. Pamiętaj, by latem zaopatrzyć się w porządne mleczko lub tonik do demakijażu kosmetyków wodoodpornych – nieumiejętne zmywanie takich kosmetyków może skończyć się połamanymi rzęsami i podrażnionymi oczami.

Oceń ten artykuł.