Gorące

Jak być szczęśliwą i piękną mamą?

Jak być szczęśliwą i piękną mamą?

Nieprzespane noce, ciągła koncentracja i nieustanny stan gotowości. Wydaje Ci się, że będąc młodą mamą nie da się zachować seksapilu i urody? Niesłusznie. Po urodzeniu dziecka również możemy być piękne i zadbane! Jak to zrobić?

Jesteś mamą, więc Twoja pociecha zajmuje niemal całą Twoją uwagę. To normalne, ale opiekując się dzieckiem wcale nie musisz zapominać o sobie. Mamy dla Ciebie kilka rad, które pomogą Ci zachować kobiecość po urodzeniu dziecka i sprawią, że macierzyństwo nie odbierze Ci seksapilu!

Pozwól sobie pomóc

Kobiety (zwłaszcza matki) mają spore trudności z proszeniem o pomoc. Żyjemy w świecie, w którym wypada sobie radzić – kobiety walczą o niezależność i czują silną presję samodzielności. W efekcie młode mamy biorą na siebie zbyt wiele obowiązków. Opiekują się niemowlęciem, utrzymują dom w czystości, gotują, robią zakupy
i pranie – gdzie w tym wszystkim znaleźć czas dla siebie?

To zrozumiałe, że po urodzeniu dziecka jesteś na nim całkowicie skupiona, ale postaraj się być dla siebie odrobinę bardziej łaskawa. Masz prawo prosić o wsparcie w codziennych obowiązkach, a nawet o czas wyłącznie dla siebie. Pozwól, by raz na jakiś czas maluchem zajął się Twój partner lub babcia, a Ty w tym czasie weź odprężającą kąpiel, pomaluj paznokcie, wyjdź z koleżanką na kawę. Zobaczysz, jak dobrze zrobi Ci czas spędzony na przyjemnościach. Twoje dziecko również skorzysta na wypoczętej i uśmiechniętej mamie!

Dbaj o formę

Ruch to najważniejszy czynnik pozwalający szybko wrócić do formy po ciąży. Nie tylko ułatwia zrzucenie nadprogramowych kilogramów, ale także podnosi poziom endorfin i poprawia samopoczucie. Młode mamy rzadko mają czas i siłę, by po ciężkim dniu wybrać się na siłownię, ale przecież jest tyle innych możliwości aktywnego wypoczynku! Co więcej – wiele z nich możesz wykonywać wraz ze swoją pociechą.
Jeśli dopisuje pogoda, możesz wybrać się na przejażdżkę rowerową – do roweru wystarczy domontować specjalny fotelik, w którym bezpiecznie posadzisz dziecko. Z nieco starszą pociechą możesz wybrać się na rolki albo na basen, każda forma wspólnej aktywności ruchowej będzie równie cenna. Jeśli zostajesz w domu, możesz włączyć ulubioną muzykę i potańczyć podczas sprzątania czy zabawy z dzieckiem. Wykorzystaj każdą okazję do ruchu, a Twój organizm z pewnością Ci się odwdzięczy.

Seksowne detale

By czuć się kobieco, wcale nie trzeba spędzać całego dnia przed lustrem albo u kosmetyczki. Zadbaj o szczegóły, drobne detale które w kilka chwil dodadzą Ci pewności siebie i sprawią, że poczujesz się seksownie. Włóż ulubione szpilki, nawet jeśli nigdzie nie wychodzisz. Przeglądnij się w lustrze, kup czerwoną szminkę – zobaczysz, jak szybko te drobne przyjemności dodadzą Ci seksapilu.
I przede wszystkim – dbaj o siebie. To zrozumiałe, że poświęcając się małemu dziecku nie zawsze masz czas zrobić sobie elegancką fryzurę czy perfekcyjny makijaż, ale to nie znaczy, że masz snuć się po domu z tłustymi włosami w rozciągniętym dresie. Świeże pachnące włosy, sukienka w żywym kolorze, nadgarstki spryskane ulubionymi perfumami – dbaj o detale, bo to one składają się na całość Twojej samooceny. Bycie sexy mamą jest łatwiejsze, niż Ci się wydaje!

Oceń ten artykuł.