Gorące

Jak pielęgnować ciało zimą?

Jak pielęgnować ciało zimą?

Lato na kilka miesięcy odeszło w zapomnienie. Czapki elektryzują nam włosy, mróz osłabia barierę ochronną skóry twarzy, a dłonie stają się przesuszone przez ogrzewanie. Szczelnie zakrywamy ciało, ale to wcale nie znaczy, że podczas mroźnych miesięcy nie wymaga ono pielęgnacji. Co zrobić, by kompleksowo zadbać o siebie zimą?

Włosy pod szczególną ochroną

Kilka miesięcy pod czapką, kapturem. Gorące powietrze suszarki i mróz. Nic dziwnego, że zimą największej troski potrzebują Twoje włosy. Często się elektryzują, są osłabione i przesuszone. By przywrócić im zdrowy wygląd, warto zacząć od wizyty u fryzjera. Specjalista zetnie suche końcówki i przywróci kształt fryzury. Dzięki temu łatwiej będzie Ci je samodzielnie pielęgnować w domu. Do nawilżania możesz użyć odżywek lub masek dostępnych w drogeriach. Ważne, by w ich składzie nie było silikonów i parabenów – zamiast odżywić, dodatkowo obciążą włosy. Jeśli to możliwe – jak najczęściej pozwalaj włosom wyschnąć naturalnie.

Wnikliwa pielęgnacja skóry

Solidnej pielęgnacji wymaga także przesuszona przez ogrzewanie skóra. Zwłaszcza delikatna skóra twarzy, którą codziennie wystawiasz na mróz. Jej również przydadzą się maseczki nawilżające i regenerujące. Możesz wykorzystać do tego plasterki świeżego ogórka, lub mieszankę mleka i miodu. Naturalne składniki z pewnością odżywią cerę lepiej niż drogeryjne maseczki. Przed spaniem warto wmasować w twarz krem nawilżający, który skutecznie zregeneruje naskórek podczas snu.

Pamiętaj też o zmianie makijażu na „zimowy”. Nie żałuj ustom nawilżających pomadek ochronnych, używaj bardziej treściwych podkładów lub popularnych ostatnio kremów z podkładem BB, które dodatkowo ochronią Twoją skórę przed szkodliwym działaniem niskiej temperatury. Nawilżona i dotleniona skóra twarzy odwdzięczy Ci się promiennym i świeżym wyglądem. Do pielęgnacji dłoni używaj tłustych nawilżających kremów, a wychodząc na mróz zawsze pamiętaj o rękawiczkach!

Zimowy peeling – ulga dla ciała

Na kilka miesięcy musisz porzucić ulubione sandałki, ale nie porzucaj pielęgnacji stóp. Zimą są szczególnie narażone na przemarzanie, po całym dniu w ciężkim zimowym obuwiu puchną, a skóra na piętach staje się szorstka i nieprzyjemna. By przywrócić stopom miękkość i delikatność, możesz udać się do kosmetyczki, która wykona profesjonalny pedicure, lub samodzielnie wykonywać peelingi podczas kąpieli. Pięty wygładzi niezawodny pumeks. Na koniec użyj odżywki lub pomaluj paznokcie na swój ulubiony kolor, i gotowe!

Jak pielęgnować ciało zimą?
Już oceniłeś artykuł.