Gorące

Jak pozbyć się cellulitu?

Jak pozbyć się cellulitu?

Gładkie nogi i pośladki bez krzty cellulitu – marzy o tym każda kobieta. Zwłaszcza, gdy zaczyna robić się ciepło i z przyjemnością wskakujemy w krótkie spódniczki i szorty. Czy można zapobiec powstawaniu cellulitu? Co zrobić, by bez wstydu pokazać się na plaży wyłącznie w bikini? Poznaj nasze porady i rozpocznij walkę z pomarańczową skórką!

Do niedawna uważano, że problem nieestetycznego cellulitu dotyka wyłącznie otyłe kobiety. Dziś wiadomo już, że waga niewiele ma wspólnego z nierównomiernym rozłożeniem tkanki tłuszczowej pod skórą, co objawia się właśnie pomarszczeniem skóry, najczęściej na udach, biodrach, kolanach i pośladkach. Z najnowszych badań wynika, że cellulit ma 9 na 10 kobiet. Coraz młodszych, czasem pojawia się już o nastolatek! Nierzadko cellulit dopada także mężczyzn. Jak z nim walczyć, by wygrać?

Kosmetyki przeciw pomarańczowej skórce – czy to działa?

Na sklepowych półkach pojawia się wiele kremów, peelingów i balsamów anty-cellulitowych różnych marek. Czy rzeczywiście działają? Dermatolodzy zgodnie twierdzą, że kosmetyki to jedynie niewielka część, zaledwie wspomagacz w walce z cellulitem. Nie ma co liczyć, że sam krem całkowicie wyrówna i wygładzi naszą skórę. Może być jednak pomocny, jeśli dołączymy go do wzmożonego wysiłku fizycznego, odpowiedniej diety lub zabiegów kosmetycznych.

Najlepiej wybierać takie kosmetyki, które mają w swoim składzie cynamon lub imbir. Charakteryzują się one właściwościami rozgrzewającymi, przez co silnie pobudzają krążenie krwi i pomagają usuwać zalegające toksyny.

Co może zdziałać zabieg u kosmetyczki?

Każdy profesjonalny gabinet kosmetyczny dysponuje już zabiegami likwidującymi pomarańczową skórkę. Zabiegi u specjalistów polegają najczęściej na drenażu limfatycznym. Jest to masaż uciskowy, którego zadaniem jest leczenie obrzęków limfatycznych towarzyszących cellulitowi. Pod okiem kosmetologa możemy skorzystać też z metody usuwania cellulitu laserem czy mezoterapią igłową.

Takie zabiegi najczęściej trzeba wykonywać co kilka – kilkanaście dni, a ich cena jest dość wysoka. Efekty są jednak stosunkowo szybkie (w zależności od stopnia cellulitu możliwe jest wygładzenie skóry nawet po miesiącu zabiegów). Jeśli zdecydujesz się na usuwanie pomarańczowej skórki u kosmetyczki, sprawdź oferty różnych gabinetów i wybierz ten, którego oferta będzie dla Ciebie najbardziej korzystna.
Domowe sposoby walki z cellulitem

Choć wiadomo już, że cellulit dotyka także szczupłe kobiety, zawsze warto zadbać o utrzymanie odpowiedniej wagi ciała. Wysiłek fizyczny pomaga rozbijać i spalać tkankę tłuszczową, a tym samym przyczynia się do niwelowania pomarańczowej skórki. Najlepiej działają ćwiczenia aerobowe: szybki marsz, bieganie czy jazda na rowerze. Ponadto warto podczas kąpieli wykonywać natryski naprzemiennie gorącą i zimną wodą. Ciepła woda rozkurcza, a zimna obkurcza naczynia krwionośne. Taki zabieg pobudza krążenie i zmusza do spalania tłuszczu.

W domowej walce z cellulitem pomocne są też masaże specjalnymi drapowanymi rękawicami, lub ręczny masaż kostkami lodu. Raz na tydzień warto wykonać odżywczy peeling z rozdrobnionych ziarenek kawy – kofeina dodatkowo pobudzi metabolizm tłuszczów. Pamiętaj też o piciu co najmniej 1,5 l wody dziennie.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Walkę z pomarańczową skórką najlepiej zacząć w jak najwcześniejszym stadium, ponieważ grudki nierozbitych tkanek tłuszczowych mają skłonność do stopniowego gromadzenia się i nawarstwiania. A im ‘głębszy’ i bardziej zaawansowany cellulit, tym trudniej się go pozbyć. Warto więc zawczasu zatroszczyć się o swoje ciało, by latem bez obaw wyjść na plażę prezentując gładkie nogi i jędrne pośladki.

Oceń ten artykuł.