Gorące

Jak prawidłowo stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Jak prawidłowo stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Zainwestowałaś w dobry kosmetyk i co teraz? Nie wszystko jest tak oczywiste, jak może Ci się teraz wydawać. Aby stosowanie kremu przyniosło oczekiwane rezultaty, warto znać kilka podstawowych zasad. Pamiętaj: prawidłowe stosowanie kosmetyku jest w stanie zwiększyć jego efektywność nawet o 86%.

Skąd się biorą zmarszczki?

Zmarszczki powstałe w wyniku naturalnych procesów starzenia się skóry (tzw. grawitacyjne) tworzą się wskutek zmniejszenia ilości kolagenu wytwarzanego przez skórę. Substancja ta jest odpowiedzialna za utrzymanie odpowiedniego poziomu naprężenia i napięcia skóry. Z wiekiem skóra produkuje coraz mniej kolagenu, przez co włókna stają się słabsze, rozciągają się, a skóra wiotczeje.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że proces starzenia da się odwrócić, stymulując skórę do ponownego zwiększenia ilości wytwarzanego kolagenu. Produkując więcej substancji aktywnej, skóra twarzy ma możliwość regeneracji i odzyskuje utracone napięcie. Najnowsze kosmetyki są w stanie całkowicie odwrócić proces starzenia się komórek, a tym samym przywracają elastyczność twarzy sprzed 15-20 lat.

Wybierz odpowiedni preparat dla siebie

Krem powinno się dobierać odpowiednio do rodzaju cery, jej wrażliwości a także do stopnia zaawansowania procesów starzenia się skóry. Inny kosmetyk przyda się 20-latce, która zauważyła u siebie kurze łapki, a inny kobiecie po pięćdziesiątce, która zmaga się z głębokimi zmarszczkami na całej powierzchni twarzy. Warto zwracać uwagę na skład kremu, który wybierasz. Wysokie stężenie substancji ‘agresywnych’, silnie działających na skórę, może zaszkodzić i podrażnić delikatny naskórek.

Dla cery suchej dobieraj kosmetyk tak, by jednocześnie dbał o prawidłowy poziom nawilżenia (tylko z nawilżonej skóry da się usunąć zmarszczki!). Jeszcze inaczej traktować należy cerę tłustą, przy której nadmiar sebum gromadzący się na powierzchni naskórka znacznie utrudnia wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Na tym etapie warto też zasięgnąć porady kosmetyczki lub dermatologa, który profesjonalnie oceni potrzeby Twojej skóry.

Przygotuj skórę na kurację przeciwzmarszczkową

Substancje aktywne zawarte w kosmetykach szybciej przedostaną się do najgłębszych warstw skóry, jeśli jest gruntownie oczyszczona. Aby usunąć martwy naskórek i przygotować twarz na aplikację kremu, warto zastosować złuszczający peeling, a raz w tygodniu odżywić cerę regenerującą maseczką. Dobrze sprawdzą się pielęgnujące kompresy, które możesz przygotować sama, np. ze świeżego ogórka.

Nie myj twarzy zwykłą wodą z kranu. Jest twarda, podrażnia i spina skórę, co utrudni działanie kremu. Do oczyszczania twarzy używaj specjalnych toników lub płynów micelarnych. W ten sposób zapobiegniesz podrażnieniu naskórka i przygotujesz ‘grunt’ pod krem przeciwzmarszczkowy.

Stosuj zgodnie z zaleceniami producenta

Kiedy uda Ci się już wybrać krem idealnie dopasowany do Twoich potrzeb, można przystąpić do kuracji przeciwzmarszczkowej. Pamiętaj: najważniejsza jest systematyczność. Tylko regularne stosowanie kosmetyku przyniesie oczekiwane rezultaty. Nawet najlepszy i najdroższy krem nie zdziała nic, jeśli użyjesz go tylko raz na jakiś czas. Regularne dostarczanie skórze substancji aktywnych pomoże jej się zregenerować oraz wypełnić ubytki tkankowe na powierzchni naskórka.

Każdy krem stosuj zgodnie z zaleceniami w ulotce lub na opakowaniu. Nie bez powodu niektóre z kosmetyków przeznaczone są do stosowania na noc, a inne na dzień. Różnią się konsystencją, składem, a przede wszystkim działaniem. Inne potrzeby ma skóra w ciągu dnia, kiedy narażona jest na działanie promieni słonecznych, zanieczyszczenia, stres, a inne w nocy – kiedy odpoczywa, a tkanki regenerują się. Jeśli producent zaleca wklepywanie kremu dwa razy dziennie – wklepuj dwa razy, jeśli raz – rób to tylko raz. Jednym słowem – nie lekceważ wskazówek, jakie znajdziesz w ulotce lub na opakowaniu.

Oceń ten artykuł.