Gorące

Kobieta ma tyle lat na ile… wygląda?

Kobieta ma tyle lat na ile… wygląda?

Mówi się, że kobiet nie należy pytać o wiek. Mówi się, że kobieta ma tyle lat, na ile się czuje. Ile w tym prawdy, a ile czystej życzliwości? Czy to możliwe, by wygląd szedł w parze z metryką?

Atrakcyjny wygląd dodaje kobiecie nie tylko uroku, ale i ogromnej pewności siebie. Gdy z czasem przemiana materii zwalnia, kilogramów przybywa, skóra wiotczeje, a na twarzy pojawiają się nieestetyczne zmarszczki – budzą się kompleksy i obawa o utraconą młodość. Czy na pewno warto godzić się z oznakami upływającego czasu?

Kulturalny mężczyzna nigdy nie powie kobiecie, że wygląda gorzej niż kiedyś. Większość kobiet ma świadomość jak zmienia się jej wygląd na przestrzeni tygodni, miesięcy i lat. Nie wie tylko, że zmiany wskutek upływającego czasu da się powstrzymać, opóźnić, a nawet odwrócić.

W zdrowym ciele młody duch

By organizm na dłużej zachował witalność i odwdzięczył się młodzieńczym wyglądem, ważne jest utrzymywanie dobrej kondycji. Bez względu na wiek warto od czasu do czasu wyjść na spacer, basen czy rower. Najkorzystniejsze są sporty aerobowe, które równomiernie pobudzają serce do aktywniejszej pracy.

Warto także dbać o odpowiednią dietę, która dostarczy organizmowi niezbędnych wartości odżywczych. Raz na kwartał korzystne jest gruntowne oczyszczenie organizmu z zalegających w nim toksyn. W tym celu można zastosować dietę oczyszczającą lub wspomóc się preparatami z błonnikiem, które pomagają wymieść toksyny. Dzięki temu odzyskasz energię i łatwiej będzie Ci zachować szczupłą sylwetkę.

Bez zmarszczek, bez zmartwień

Wiotczenie skóry to naturalny proces związany ze starzeniem. I choć żadna 40-latka nie czuje się jeszcze babcią, zmarszczki mogą zupełnie odebrać poczucie atrakcyjności i skutecznie zrujnować młodzieńczy wygląd. A czy zdajesz sobie sprawę, że proces utraty elastyczności skóry częściowo podlega Twojej kontroli? Stosując odpowiednie kosmetyki możesz opóźnić go nawet o 15 lat.
Jeśli zmarszczki już się pojawiły, wcale nie musisz godzić się z ich obecnością.

Istnieje kilka możliwości skutecznego redukowania zmarszczek – od profesjonalnych kosmetyków (np. krem Royal Ageless) po zaawansowaną medycynę estetyczną. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno by odwrócić procesy starzenia. W niektórych przypadkach będzie trzeba jedynie trochę dłużej poczekać na efekty.

Zabiegi medycyny estetycznej są stosunkowo drogie, ale profesjonalne kosmetyki potrafią już dorównać nawet zastrzykom z botoksem. Wśród kosmetyków przeciwzmarszczkowych każda kobieta z pewnością znajdzie coś skutecznego dla siebie.

Młodość w każdym calu

Gładka twarz to jeden z podstawowych atutów młodzieńczego wyglądu, choć nie wolno zapominać o reszcie ciała. Z wiekiem wiotczeją także mięśnie – pojawia się wisząca skóra ramion, cellulit na udach i pośladkach, łatwiej o rozstępy.

Do pielęgnacji całego ciała najlepiej stosować złuszczające peelingi za każdym razem, gdy bierzesz prysznic. Na tak przygotowaną skórę możesz nałożyć ujędrniający balsam, a od czasu do czasu dodatkowo owinąć ciało folią, która przyspieszy wchłanianie balsamu i zintensyfikuje jego działanie.

Będąc tak zadbaną, już nigdy nie będziesz musiała ukrywać swojego wieku!

Oceń ten artykuł.