Gorące

Sztuka chodzenia w szpilkach

Sztuka chodzenia w szpilkach

Są symbolem kobiecości, dodają pewności siebie i seksapilu. Buty na wysokim obcasie sprawiają, że każda kobieta wygląda atrakcyjniej – pod warunkiem, że potrafi poruszać się w nich z gracją. Jak się tego nauczyć?

Wydłużają nogi, optycznie wyszczuplają sylwetkę i dodają uwodzicielskiego uroku – nic dziwnego, że szpilki uwielbiane są zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Jednak chodzenie na wysokich obcasach wymaga nie lada kondycji i wcale nie jest tak łatwe, jak może się wydawać. Umiejętność sprawnego poruszania się w szpilkach w dużej mierze pojawia się z czasem – gdy nabieramy wprawy, nawet 14-sto centymetrowe obcasy przestają być dla nas wyzwaniem. Dla pań, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szpilkami, przygotowaliśmy garść cennych porad. Zobacz, jak opanować poruszanie się na wysokich obcasach z gracją, lekkością i seksapilem.

1. Zacznij od niskich obcasów

Dużo łatwiej będzie Ci utrzymać równowagę na 5-cio centymetrowych szpilkach, niż na niebotycznych 12-stu centymetrach. Gdy poczujesz się pewnie na tej wysokości, możesz śmiało sięgnąć po wyższe obcasy – będzie Ci dużo łatwiej!

2. Wybieraj szpilki na platformie

Na początku przygody z wysokimi obcasami, platformy są szczególnie pomocne – dzięki nim palce są wyżej, a wysokość obcasa nie jest tak mocno odczuwalna.

3. Zadbaj o postawę

Panowanie nad ciałem to pierwszy krok do swobodnego poruszania się na szpilkach. Pilnuj, by głowa nie wyprzedzała reszty ciała, wyprostuj się i kontroluj właściwe stawianie kroków.

4. Pamiętaj: pięta – palce, nigdy odwrotnie!

Jednocześnie kontroluj, by zaraz po postawieniu obcasów, dotknąć podłoża palcami – w przeciwnym wypadku zaczniesz „tłuc” obcasami, co z pewnością nie doda Ci lekkości.

5. Patrz przed siebie

Spoglądanie pod nogi utrudni Ci utrzymanie równowagi, podobnie jak nerwowe wymachiwanie rękami. Rozluźnij się, spójrz przed siebie i spokojnie zacznij stawiać kroki.

6. Rób małe kroki

Niezbyt szybkie i niezbyt szerokie. Spójrz, jak robią to modelki – stawiają jedną stopę przed drugą. W ten sposób masz większą kontrolę i jesteś w stanie z łatwością skorygować np. obcas postawiony na kamyku czy nierównym chodniku.

7. Zadbaj o równomierne rozłożenie ciężaru ciała

Jeśli np. powiesisz na jednym ramieniu ciężką torbę, dużo trudniej będzie Ci utrzymać równowagę i z gracją stawiać kroki.

8. Wybierz wygodne buty

Choć wydaje się to oczywiste, w praktyce wiele kobiet decyduje się na szpilki, które im się podobają, pasują do sukienki itd. Wygoda schodzi na drugi plan. Tymczasem najważniejsze, by but był dopasowany, dobrze przylegał do stopy i byś czuła się w nim pewnie. Tylko wtedy będziesz poruszać się swobodnie.

9. Wybierz buty wyprofilowane

Chodzi o to, aby stopa nie tylko czuła się w nich swobodnie, ale również bezpiecznie. Jeśli buty będą zbyt ciasne, palce mogą się schodzić ku środkowi, a to grozi powstaniem haluksów.

10. Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz!

Nie ma lepszej metody, by nauczyć się kontroli własnego ciała. Na początku możesz uczyć się w domu – wkładaj szpilki np. podczas robienia obiadu – skupiona na gotowaniu po kilku takich próbach nawet nie zauważysz kiedy opanowałaś poruszanie się na wysokich obcasach!

Oceń ten artykuł.