Gorące

Bratek – recepta na gładką cerę

Bratek – recepta na gładką cerę

Bratek jest powszechnie znany jako piękny kwiat występujący również pod nazwą fiołek trójbarwny. Nie każdy jednak wie o tym, że bratek ma także nieocenione właściwości lecznicze. Przekonaj się jakie tajemnice kryje ta niepozorna roślina i sprawdź w jaki sposób może Ci pomóc.

Gładka cera? Naturalnie, że z bratkiem!

Bratek jest doskonałym środkiem antytrądzikowym. Ma on działanie moczopędne, dlatego pomaga naszemu organizmowu pozbyć się szkodliwych toksyn. Jeżeli postanowimy rozpocząć kurację bratkiem musimy wykazać się niezwykłą systematycznością i cierpliwością. Zazwyczaj w I fazie terapii zmiany skórne stają się bardziej widoczne, ponieważ w ten sposób nasz organizm radzi sobie z wydalaniem wspomnianych wcześniej toksyn. Jeżeli przetrwamy ten niełatwy czas, w fazie II czeka nas nagroda w postaci gładkiej cery bez przebarwień i nierówności.

W jakiej postaci przyjmować bratek?

Bratek jest dostęny na rynku w postaci tabletek oraz herbatek ziołowych. Decydując się na kurację fiołkiem trójbarwnym, trzeba najpierw uświadomić sobie, że bez systematyczności nie uzyskamy żadnych rezultatów. Widoczne efekty terapii bratkiem można dostrzec już po pierwszym miesiącu stosowania, pod warunkiem, że będziemy go pić (lub zażywać – jeśli zdecydujemy się na tabletki) co najmniej 3-4 razy dziennie.

Inne korzyści fiołka trójbarwnego

– Oczyszcza drogi moczowe i przeciwdziała zapaleniom pęcherza.
– Pomaga w odchudzaniu (przyspiesza metabolizm i zapewnia uczucie sytości na długo po spożyciu).
– Obniża ciśnienie krwi.
– Zwiększa wydzielanie śluzu i oczyszcza oskrzela.

Przeciwwskazania

Fiołka trójbarwnego nie powinny stosować osoby, które cierpią na zakrzepicę i wielopłytkowość. Poza tymi dwoma zastrzeżeniami, stosowanie bratka jest całkowicie bezpieczne i pozbawione ryzyka.

Oceń ten artykuł.