Gorące

Detoksykacja – skuteczne oczyszczanie organizmu

Detoksykacja – skuteczne oczyszczanie organizmu

Organizm bardzo dobrze radzi sobie z naturalnym filtrowaniem toksyn, czasami jednak trzeba mu odrobinę pomóc, aby zyskać więcej energii i poczuć się bardziej zrelaksowanym.

Detoks od kuchni

Oczyszczanie organizmu powinno się rozpocząć od przyglądniecia się swojej diecie. Na początek można zredukować (najlepiej do zera) ilość przetworzonej żywności, którą mamy w swoim jadłospisie. Zamiast tego lepiej uzupełnić codzienne menu owocami, warzywami, chudym mięsem i nieprzetworzonymi produktami pełnoziarnistymi. Taka dieta pomoże oczyścić ciało oraz zachować witalność (koniec z niekończącymi się napadami ziewania!).

Kluczowe w procesie detoksykacji jest także nawadnianie organizmu. Pijąc 1,5 – 2 litry wody dziennie, nie tylko oczyścimy organizm ze szkodliwych toksyn, ale również poprawimy kondycję cery i zyskamy szczuplejszą figurę. Dodatkowo, pomocne w oczyszczaniu jest picie zielonej herbaty. Zawiera ona dużo antyoksydantów, które pomagają przyspieszyć metabolizm oraz działają jak tarcza ochronna przeciw wszelkiego typu wirusom.

Nie zaszkodzi także odstawienie papierosów i alkoholu. W ten sposób damy nieco odetchnąć płucom i wątrobie, a także zablokujemy szkodliwe działanie trujących toksyn w naszym organizmie.

Aktywne życie = oczyszczanie

Nasz organizm pozbywa się toksyn przez pot, warto więc wprowadzić do swojego planu dnia kilka ćwiczeń kardio. Alternatywnym rozwiązaniem jest sauna, w której pocimy się o wiele intensywniej niż normalnie, a zatem toksyny są usuwane z naszego ciała również znacznie szybciej. W procesie detoksykacji może pomóc również joga. Rozciąganie polegające na utrzymanie jednej pozycji przez długi czas pozwala na zwiększenie przepływu tlenu przez ciało, co w efekcie dodatkowo stymuluje proces detoksykacji.

Z kolei medytacja pomoże nam się zrelaksować, przez co umysł może odrobinę zwolnić i odpocząć. Wystarczy 15 minut codziennego wyciszenia, by dłuższej perspektywie osiągnąć stan szczęścia, przez co toksyny też będą trzymały się od nas z daleka.

Tych kilka sposobów powinno pomóc w naturalny sposób oczyścić organizm wspomagając usuwanie szkodliwych toksyn. Nie są to metody trudne ani czasochłonne. Wystarczy wdrożyć je do swojego codziennego życia, a przestrzegając systematyki, z pewnością uda nam się zyskać więcej energii i lepsze samopoczucie.

Oceń ten artykuł.