Gorące

Jak walczyć ze skutkami łakomstwa?

Jak walczyć ze skutkami łakomstwa?

Święta – czas suto zastawionych stołów i odpoczynku, który sprzyja odkładaniu tłuszczu. Po kilku dniach świątecznego łakomstwa waga może wskazać nawet o 4-6 kg więcej! Czy święta muszą wiązać się z tyciem? Co zrobić, jeśli nie opanowałaś apetytu i czujesz się ociężale a do tego dręczą cię wyrzuty sumienia? Przeczytaj nasz poradnik.

Wigilia, Boże Narodzenie, Sylwester – na stole same pyszności. Kiełbasy, wędliny, karp, barszcz, ciężkostrawne grzyby, ziemniaki, sałatki z zabójczym dla cholesterolu majonezem, słodycze, ciasta. Przy stole mnóstwo gości, miła rodzinna atmosfera i tradycja. Któż z nas zdoła utrzymać dietę w tak niesprzyjających okolicznościach?

Odzyskaj formę sprzed świąt

Nie ma sensu obwiniać się, że za dużo zjedliśmy. Lepiej zadbać o to, by skutecznie i szybko spalić nadprogramowe, błyskawicznie zgromadzone kilogramy. Jak to zrobić? Przede wszystkim wykorzystaj wolne dni na aktywny wypoczynek. Jeśli po świątecznym obżarstwie położysz się na kanapie przed telewizorem, z pewnością nie masz szans wygrać z oponką na brzuchu. Rozsądniej będzie po odejściu od stołu wybrać się chociażby na popołudniowy spacer. Możesz też urządzić sobie aktywny wypoczynek na łyżwach czy pójść na basen. Każda forma ruchu jest zbawienna i zapobiega odłożeniu się tłuszczu jeszcze zanim organizm zdąży go zmagazynować. Warto też skorzystać z naturalnych suplementów diety na odchudzanie, typu Piperine Forte.

Jak zwalczyć dolegliwości trawienne?

A co w przypadku, jeśli świąteczne łakomstwo nie miało końca i po sutym obiedzie czujesz się ociężała, masz mdłości, bóle brzucha? Złe samopoczucie może skutecznie zniechęcić do jakiejkolwiek aktywności ruchowej, a leżenie plackiem na łóżku też wcale nie pomaga wrócić do formy. W takiej sytuacji sięgnij po zioła lub suplementy, które przyspieszą metabolizm i ułatwią strawienie nadprogramowego jedzenia. Pomocne są napary z mięty, które likwidują ból brzucha i mdłości, majeranek reguluje procesy trawienne, kojąco na żołądek zadziała także rumianek. Możesz skorzystać również z suplementów, które zawierają w sobie połączenie ekstraktów z ziół i roślin, przez co ich działanie jest równie skuteczne. Pij dużo wody, która pomoże oczyścić organizm i złagodzić objawy przejedzenia.

Polak mądry po szkodzie?

Niestety choć zdajemy sobie sprawę z konsekwencji, skutki świątecznego łakomstwa dopadają większość z nas co najmniej dwa razy w roku. Zdrowy rozsądek ginie gdzieś między karpiem a kolejnym kawałkiem sernika, a pamięć o przykrych dolegliwościach przejedzenia ulatnia się wraz z zapachem kolejnej porcji wyśmienitego barszczu z uszkami. Jedyne co możemy zrobić, by choć częściowo zapobiec objedzeniu, to wypicie sporej ilości wody zanim usiądziemy do stołu. Woda wypełni żołądek, przez co zjesz mniej. Możesz popijać ją też jak najczęściej w trakcie jedzenia. Nawet najbardziej wymyślne triki nie zastąpią jednak silnej woli, dlatego na nadchodzące święta to właśnie jej życzymy każdemu biesiadnikowi.

Oceń ten artykuł.