Gorące

Różne zastosowania olejku arganowego

Różne zastosowania olejku arganowego

Olejek arganowy to produkt naturalny dla zdrowia i urody. Coraz więcej kobiet, idąc w ślady swoich marokańskich koleżanek, sięga po niego, aby przywrócić sobie młodzieńczy wygląd i blask.

Olej arganowy jest specyfikiem organicznym i nie zawiera żadnych środków chemicznych, czy szkodliwych dodatków, dlatego może być stosowany również przez alergików. Uzyskuje się go z ziaren drzew arganowych występujących na obszarze Maroka. W czystej postaci nadaje się do spożycia.

Najpopularniesze zastosowanie olejku arganowego

Olej arganowy jest bogaty w witaminy i  może spełniać bardzo wiele funkcji. Najczęściej spotykane zastosowanie to:

  • Naturalny krem przeciwzmarszczkowy,
  • Krople wzmacniające paznokcie,
  • Balsam, który czyni skórę miękką i delikatną,
  • Preparat wyrównujący koloryt skóry (zmniejsza także zaczerwienienia),
  • Preparat polepszający kondycję włosów (stają się miękkie i lśniące),
  • Pomoc w załagodzeniu skutków łuszczycy i trądziku.

Jak rozpoznać preparat zawierający pełnowartościową dawkę oleju arganowego?

Bardzo ważne jest, aby podczas zakupu konkretnego produktu zwracać uwagę na etykiety. Należy upewnić się, że dany artykuł jest w pełni naturalny. Ważne, by przestudiować skład takiego kosmetyku. Komponentem, który powinien znacznie przeważać w składzie procentowym jest ,,Argania Spinosa Kernel Oil”. Jeżeli na etykiecie znajduje się zbyt wiele innych składników, oznacza to najpewniej, że produkt, który trzymasz w ręce nie dostarczy Ci oczekiwanej jakości.

Istotne jest również samo opakowanie olejku arganowego. Powinno być ciemne, aby ochronić zawartość przed promieniami UV, które mogłyby zmienić zdrowotne właściwości olejku. Nie bez powodu Olej arganowy jest nazywany marokańskim jedwabiem. Biorąc pod uwagę wszystkie jego korzyści, stanowi on jeden z najprostszych sposobów na naturalną kurację dla skóry, włosów i paznokci.

Oceń ten artykuł.